Kunst voor KiKa op de Driemaster

9 maart 2026

De SaKS Doetweek op de Driemaster en Trimaran (beide Campus De Hoef) begon feestelijk. Om 10.00 uur klonk het startsein: spandoeken op de gevel, een gelegenheidskoor dat het lied Gi-ga-groen zong en twee kinderen die hun choreografie hierop dansten in het groen.

Daarna gingen de leerlingen uit de bovenbouw aan de slag met hun eerste SaKS Doet-activiteit. Zij combineerden deze met de afsluiting van hun thema kunst. In de afgelopen weken bouwden de kinderen samen een echt museum in de school. Hiermee zetten zij zich in voor een goed doel dat zij zelf kozen: KiKa. Met hun actie haalden zij ruim 500 euro op voor onderzoek naar kinderkanker.

In verschillende werkgroepen werkten zij aan de organisatie. Zo waren er teams voor de museumkrant, audio, gastvrijheid en zelfs een directie. Ondertussen verdiepten de leerlingen zich in verschillende kunststromingen en maakten ze hun eigen kunstwerken voor in het museum.

De belangstelling was groot. Ouders kwamen het museum bezoeken en konden kunstwerken in kaartformaat kopen. Ook was er een veiling van de schilderijen die de leerlingen hadden gemaakt.

Met hun inzet ontdekten de kinderen niet alleen hoe je samen iets moois neerzet, maar ook dat je met je talenten iets kunt betekenen voor een ander. Zo kreeg kunst een extra betekenis.

Een mooie start van de SaKS Doetweek op de Driemaster!