Buurtbewoners te gast bij spelletjesmiddag ’t Baeken

17 maart 2026

IKC ’t Baeken zette SaKS Doet in het teken van ontmoeting en gezelligheid. De kinderen nodigden hun opa’s en oma’s en ouderen uit de buurt uit voor een Oud-Hollandse spelletjesmiddag op school.

De uitnodigingen maakten de kinderen zelf. Op een SaKS Doet-kaart tekenden en kleurden zij vrolijke afbeeldingen en schreven hun naam erbij. Daarna gingen de leerlingen op pad om een oudere of misschien wat eenzame buurtgenoot persoonlijk uit te nodigen voor de middag.

Op vrijdag stroomde de school vol met ouderen die graag een spelletje kwamen spelen. Samen met de kinderen deden zij mee aan een circuit met Oud-Hollandse spelletjes zoals sjoelen, blikgooien, zaklopen en spijkerpoepen. Ook werd er koek gehapt en klonken er bekende Oud-Hollandse liedjes. In andere groepen werd rustig samen een bordspel gespeeld, zoals Mens erger je niet of Ganzenbord.

Het doel van de middag was simpel: jong en oud met elkaar verbinden en samen plezier maken. En dat lukte. Er werd gelachen, fanatiek gespeeld en gezellig gekletst.

Een mooie middag waar niet alleen de ouderen van genoten, maar ook de kinderen zelf. Zo liet ’t Baeken zien waar SaKS Doet om draait: ontmoeten, verbinden en samen iets betekenen voor elkaar.